Články


Novinky

Jaro se blíží

21.3.2021

Letaky-2021

Andro-g- schválilo thajsko

21.3.2021

Andro-g-thajsko

Právenka latnatá

21.3.2021

Andropravenka

LogoKontakt

tel.:+420 728 343 616

Email: bud-fit@bud-fit.com

Kamenný obchod se nachází na náměstí v Hranicích.

Adresa:

Masarykovo náměstí 92 
753 01 Hranice I-Město

Mapka

Otevírací hodiny: 

Pracovni-doba

     Ganoderma

(čerpáno z knihy Ganoderma - Zázračná královna léčivých rostlin!)

Reishi (neboli ganoderma lucidum, lingzhi, lesklokorka lesklá) je v Číně již po tisíciletí považována za vynikající léčivou rostlinu. Je potravinovým doplňkem,který nemá žádné vedlejší účinky ani při dlouhodobém užívání. Nejdůležitějšími složkami Ganodermy jsou organické germanium a polysacharidy. Germanium zvyšuje schopnost krve absorbovat kyslík, zlepšuje trávení, předchází odumírání tkání. Obsahuje až 6x více germania, než ženšen. Polysacharidy posilují imunitní systém a ničí viry.

Houba-ganoderma

V posledních letech bylo na základě výzkumů čínských vědců i vědců jiných národností konečně odhaleno tajemství její výjimečné účinnosti za přispění analýz a pokusů spolupracujících nemocnic, universit a farmaceutických firem.
Čistí krev, detoxikuje, nemá močopudné účinky, chrání játra, reguluje činnost střev, podporuje srdeční činnost, reguluje krevní tlak, má uklidňující, kašeltlumící a odhleňovací účinky, a kromě toho také omezuje růst nádorů.

Základní účinky reishi (ganodermy):

- snižuje obsah cholesterolu a volných tuků v krvi
- snižuje hladinu krevního cukru a reguluje činnost slinivky
- snižuje obsah lipidů v krvi a stabilizuje membrány červených krvinek
- obsahuje adenosin, omezuje hromadění krevních destiček a vznik trombózy
- optimalizuje činnost kůry nadledvinek
- podporuje obranyschopnost organismu a účinnost imunitního systému
- zpomaluje stařecký pokles mozkových funkcí
- omezuje vedlejší účinky antialergických léků
- zabraňuje vznikům alergií, omezuje vylučování histaminů
- přispívá k prevenci vzniku nádorových onemocnění
- upravuje vysoký krevní tlak a jím způsobené bolesti hlavy a ramen
- odkyseluje organismus
- omezuje ateriosklerózu
- účinná i na srdeční infarkt a anginu pectoris
- účinná na hepatitidu a nedostatečnost jater
- úspěšná při léčení žaludečních bolestí a dvanácterníkových vředů
- osvědčila se při léčbě gynekologických problémů, menstruačních křečí
- pomáhá při klimakteriu, nemocech ledvin
- pomáhá diabetikům

Hlavní účinné složky ganodermy:

1) Triterpeny - působí antioxidačně, protialergicky, snižují cholesterol i krevní tlak, působí blahodárně na játra, brání shlukování krevních destiček.

2) Polysacharidy - prevence rakoviny (zabraňuje invazi a růstu rakovinotvorných buněk), snižují hladinu cukru v krvi, posilují imunitu, obsahují betaglukany

3) Bioaktivní proteiny

4) Vláknina - absorbuje nebezpečné látky (např. karcinogeny) a působí preventivně proti jejich usazování, může díky tomu efektivně působit proti rakovině tlustého střeva

5) Germanium - antikarcinogenní vlastnosti z výzkumů Gerbera a Leonarda (neléčí rakovinu, ale podporují aktivitu metabolismu v boji s touto zákeřnou nemocí), posiluje imunitu, snižuje bolestivost, působí jako antioxidant, detoxikuje, působí antistresově

6) Adenosiny - brání shlukování krevnik destiček a tím omezuje vznik trombozy

7) Vitamíny, minerály

Jak ganoderma funguje:

1) první měsíc skenuje - pomáhá zjistit skryté toxiny a nemoci a vést k regulaci tělesných funkcí. Různé negativní reakce nejsou vedlejším účinkem, ale díky nim poznáváme v našem těle oblasti postižené a zatížené toxiny.

2) pak 30 týdnů detoxikuje - je schopna z těla odstraňovat kyselinu mléčnou, močovou, nadbytečný tuk a cholesterol, toxiny, odumřelé tkáně, které jsme si za svůj život v těle nahromadili.

Toxiny jsou vylučovány stolicí, močí, dýcháním, kůží, hleny. Pokud se vám objeví nějaká vyrážka či ekzém, nepřestávejte v užívání! Je to důsledek detoxikačního procesu, ekzém zase zmizí a máte tak důkaz, že se vaše tělo čistí.

3) prvních 12 měsíců reguluje - během procesu obnovení na sobě můžete pozorovat mnoho reakcí, které jsou důkazem ozdravování vašeho těla. Pokud jsou reakce příliš silné, je možno snížit dávkování. Pokud vás trápí nějaký zdravotní problém, je vždy lépe se poradit s naší ganoterapeutkou, která vám doporučí dávkování na míru.

4) 1-2 rok zlepšuje stav organismu - ganoderma pokračuje ve zlepšování vašeho tělesného stavu, posiluje imunitu, jste odolnější proti číhajícím nástrahám. Poskytuje vitamíny, minerály, stopové a další prvky.

5) během 1-3 roku omlazuje - hlavním smyslem užívání ganodermy je udržet své tělesné funkce na optimální úrovni a navrátit tělu nejen vnější, ale i vnitřní mladost.

Uvedená časová období jsou orientační, mohou se individuálně lišit.

Proč zvolit právě DXN Ganodermu?

DXN vypracovaný způsob zpracování za studena zachovává 100% účinných látek Ganodermy. Tento postup, od započetí až po finální výrobek, je v poměru 20:1, a proto je terapeutický účinek DXN Ganodermy tak výrazný.

Celá fáze, od pěstování až po balení, probíhá pod DXN odborným dohledem. DXN obdržel GMP (Good Manufacture Practise) vyznamenání od Ministerstva zdravotnictví Malajsie a také vyhověl certifikátu kvality ISO 1400, ISO 9001 a TGA, což je velmi významné ocenění.

Zkušenosti s ganodermou

Je skutečně pravda, že Ganoderma je protilékem na onemocnění moderní doby a je „univerzálním lékem” na všechny nemoci?

Yukio Naoi, potravinářský vědeckovýzkumný ústav university v Kjótu:
„Je Ganoderma skutečně univerzálním lékem ?” - Nehovořme teď o historických nemocech, objevujících se během historie lidstva, nýbrž o moderních, tzv.civilizačních chorobách. Abychom našli odpověď na tuto otázku, zkoumali jsme během třinácti roků opakovaně její účinky. Na základě těchto výzkumů jsme získali uspokojující výsledky.
Prvořadou otázkou je, zda může být Ganoderma účinná pro všechny choroby. Naše odpověď zní: Ano, protože je schopna udržovat zdraví moderního člověka. Ganoderma účinkuje i na nejslabší, nejchoulostivější místa lehce nemocného člověka; u skutečně nemocného potom problém zachycuje v jeho kořenech a umožňuje uzdravení.
Ganoderma má schopnost vyrovnávat nevyváženost organizmu a tím ho ozdravovat, a to bez ohledu na lidské rasy. V tomto ohledu má vždy stejné účinky; zkušenosti kdekoliv na světě jsou totožné. Když organizmus nemocného člověka velmi dobře reaguje na Ganodermu, je to obdobné, jako když nastoupí maximální účinek patentovaného léku. Faktem je, že doposud nebyly u nikoho zjištěny negativní účinky.

 Houba-ganoderma2

1. Upravuje vysoký krevní tlak a jím způsobované bolesti hlavy a ramen a omezuje arteriosklerózu

Studie p. Isao Tani z lékařského výzkumného ústavu university v Kinki

Pokusné subjekty ve většině případů bojovaly s vysokým krevním tlakem. V oblasti krevního tlaku jsme zjišťovali podstatná zlepšení. Např. u jednoho pacienta se počáteční hodnoty (180/96 mmHg) po třech měsících upravily na hodnotu 126/94 mmHg. Takovéto podstatné zlepšení je velmi vzácné bez použití preparátů na snižování krevního tlaku. U několika žen s arteriosklerózou se během tří měsíců ošetřování upravil krevní tlak z průměrných 158/77 na hodnoty 128/67. Stejně tak se snížila hodnota hladiny cholesterolu z 269 na 242 (Pozn.: Měřeno v mg/dl, místo u nás používaných jednotek mmol/l) U některých pacientů je průvodním jevem vysokého tlaku bolest hlavy nebo ramen. Jejich krevní tlak se během jednoho měsíce upravil ze 151/78 na 118/72 a odezněly i bolesti. U mnohých pacientů s obtížemi v obou dvou oblastech, tedy s vysokým tlakem i s bolestmi, bylo zaznamenáno všeobecné zlepšení stavu. Na základě shora uvedených výsledků je zřejmé, že Ganoderma se ukázala být úspěšnou při léčení pacientů s vysokým krevním tlakem. Používání léků na snižování krevního tlaku je v těchto případech účinné na systolický tlak, avšak na diastolický tlak účinné nejsou. Výjimečnou vlastností Ganodermy je, že dokáže snižovat obě hodnoty krevního tlaku.

2. Proč je Ganoderma účinná na systolický i diastolický krevní tlak?

Dr. Shigere Yuji z university v Kinki uvádí šest účinků aplikace Ganodermy při léčení onemocnění srdce a cévního systému:

a. Přispívá k omezování vysokého krevního tlaku.
b. Zvyšuje chorobně nízký krevní tlak.
c. Zabraňuje vápenatění cév a snižuje hladinu cholesterolu.
d. Zabraňuje vzniku trombózy a rozpouští krevní sraženiny.
e. Omezuje vedlejší účinky přípravků na snižování krevního tlaku.
f. Při současném užívání s léčivy na snižování tlaku zvyšuje pravděpodobnost snížení krevního tlaku.

Organizmu už nehrozí rakovina, náhlá smrt a neprůchodnost cév.

3. Je účinná i na neprůchodnost mozkových cév, srdeční infarkt, krvácení do mozku a anginu pectoris (chorobu věnčitých cév)

Studie p. Ueraba Kioshi-ho z university v japonském Kinki

Užívání Ganodermy může snižovat vážnější příznaky shora uvedených onemocnění i bez klasické terapie. V jednom případě byla u pacienta diagnostikována dvojnásobná neprůchodnost cév v pravé mozkové hemisféře. Nejlepšího účinku se dosáhlo kombinovaným užíváním Ganodermy a léku Urokinase. U pacienta nakonec omezená pohyblivost zcela ustoupila. Jeden částečně ochrnutý pacient, též trpící neprůchodností cév mozku, se nakonec po aplikaci Ganodermy dokázal volně pohybovat. Hodnoty volných tuků a ß-lipoproteinů se u něho vrátily do normálu. Užívání Ganodermy může mít kladný vliv na onemocnění srdce; kombinovaná aplikace s jinými medikamenty může mít dokonce i lepší výsledky. Při tom všem je účelné pravidelné preventivní užívání Ganodermy, aby se předešlo vzniku obtížně léčitelných chorob.

4. Je účinná na akutní i chronickou hepatitidu a nedostatečnost jater.

Studie Dr. Mitsui Hashimoto-a, nemocnice Hashimoto

V dnešní době je hepatitida stále onemocnění, jehož léčba zatím nemá jasnou metodiku. Několika hepatitickým pacientům jsme předepsali užívat denně šest tobolek. Po třech měsících se u všech dostavilo zlepšení: Hodnoty GOT a GPT klesly z 200 - 300 U/l na průměr 100 U/l. Při tom u jednoho z pacientů, který kombinoval Ganodermu
s preparáty z čínských léčivých rostlin, se hodnoty GOT a GPT nadále snižovaly, při čemž v jednom případě se k hepatitidě přidružoval i vysoký krevní tlak. I zde mělo užívání Ganodermy povzbuzující výsledky. Na základě shora uvedených skutečností se nedají vyvozovat obecně platné závěry, avšak při užívání Ganodermy se dá počítat s kladnými výsledky i v případě hepatitidy. V důsledku nedostatečnosti jater pacienti snadno podléhají únavě. Toto se užíváním Ganodermy dá účinně omezit. Játra jsou z hlediska lidského zdraví nejdůležitějším orgánem. Jejich činnost je poměrně složitá, a právě proto se usuzuje na obtížnou léčitelnost jaterních chorob. Prakticky jedinou léčebnou metodou západní medicíny je zavedení dietního stravovacího režimu. Oproti tomu je Ganoderma schopna optimálně obnovovat složité procesy funkce jater. Praktické výzkumy prokázaly, že pomocí Ganodermy se i zde dá dosáhnout pozitivních výsledků. Podle Dr. Shigeru Yuji-ho se u 10% pacientů s jaterní nedostatečností dostavilo zlepšení už po dvou měsících, u 40% pacientů pominuly symptomy, rozměry jater se zmenšily a polovina pacientů uvádí zmírnění příznaků.

5. Léčení žaludečních bolestí a žaludečních a dvanácterníkových vředů je také úspěšné.

Studie - Dr. Taro Tamura z university v Kinki

Při léčení žaludečních bolestí, žaludečních a dvanácterníkových vředů jsme aplikovali Ganodermu. Nejzajímavější případ byl u pacienta, který byl v mladém věku vyléčen ze žaludečního vředu a po delším čase nastala recidiva. Medikamentozní léčba nebyla úspěšná, avšak do týdne po nasazení léčby Ganodermou začaly bolesti podstatně ustupovat. I po snížení počátečních dávek měl bolesti už jen jedenkrát denně, občas ani to ne. Přitom léky proti bolesti už byly neúčinné. Tato léčba je úspěšná i u pacientů s dvanácterníkovým vředem, u pacientů trpících bolestmi na hrudníku a nechutenstvím, příp. zesláblých a únavovým syndromem trpících pacientů se žaludečním vředem. Může snižovat bolestivost po operaci rakovinného nádoru žaludku. Po nasazení užívání Ganodermy se celkový stav mnohých pacientů zlepšil, nastartovaly se i váhové přírůstky.

6. Ganoderma je ochranou při stravovacích poruchách, jednostranné výživě i při otravě jídlem.

Překvapující účinky má Ganoderma na úplavici, zácpu, překyselení a žaludeční vředy. Dr. Shigeru Yuji referoval o svých zkušenostech s podobnými účinky, jaké mají nejfrekventovanější léčiva aplikovaná v daných případech.
Nejdůležitějším úkolem žaludku a střevního systému je vstřebávání živin z potravy a po jejím strávení následné odstraňování odpadních látek. Lidé všeobecně jedí mnoho anebo nevyváženou stravu, což má za následek poškozování trávicího traktu. Ganoderma je i v tomto případě účinným ochráncem a optimalizuje činnost trávicího ústrojí.

7. Kvůli obezitě není potřebné začínat s nekalorickou dietou.

Po druhé světové válce byli lidé hubení, nebylo dost potravin. Bylo zbytečné se zabývat obezitou, lidé byli většinou velmi hubení. Díky rozvoji lékařské vědy a zlepšujícím se hospodářským podmínkám už infekční choroby a hubenost neznamenají pro lidstvo takový problém, naproti tomu se u dospělého obyvatelstva stále více rozšiřují chronické civilizační choroby. Naše výzkumy prokázaly, že u hubených lidí, užívajících Ganodermu, se dostavuje váhový přírůstek, naopak u obézních je pozorovatelné hubnutí, přičemž věk, pohlaví ani zdravotní stav nemají v tomto ohledu význam. V každém případě Ganoderma umožňuje zachování optimální váhy a optimálního vzhledu. Při pravidelném užívání Ganoderma optimalizuje stavební a odbourávací procesy organizmu. Jelikož Ganoderma může potlačovat obezitu, nemusí mít ani lidé s nadváhou starosti s překročením váhy, a ženy, které více dají na vzhled, se nemusí trápit s nekalorickými dietami a vedlejšími účinky odtučňovacích přípravků.

 Obrazek-ganodermy3

8. Ganoderma může podstatně redukovat vedlejší účinky chemoterapie pacientů s rakovinou prsu, tlustého střeva a žaludku.

Studie Dr. Hiroshi Kawai-e z university v Kinki

Pokusnými subjekty byli pacienti, kterým se po operaci zhoubného nádoru nedostalo odpovídající péče, popř. pacienti trpící vedlejšími účinky chemoterapie. Po odstranění prsu a následné chemoterapii byla tvář pacientky až cyanotická (modrofialová). Po dvouměsíčním užívání Ganodermy cyanotičnost pominula. Jedné pacientce po odstranění prsu ochrnuly a otekly obě horní končetiny. Po jednoměsíčním užívání Ganodermy ochrnutí podstatně ustoupilo. Několik pacientů užívalo Ganodermu v kombinaci s výtažky z léčivých bylin deset dní po kolostomii (chirurgický vývod z tlustého střeva). Pominulo noční pocení a dostavila se chuť k jídlu. Někteří pacienti po operaci zhoubného nádoru žaludku trpěli nechutenstvím. Při užívání šesti tobolek koncentrátu Ganodermy se jejich chuť k jídlu zlepšila. S přihlédnutím k výše uvedeným výsledkům se dá konstatovat, že užívání Ganodermy je účinnou podpůrnou terapií při chemoterapii, jelikož tlumí její nepříznivé vedlejší účinky.


9. Zabraňuje tvorbě zhoubných metastáz, tiší bolest a nabízí možnost prodloužení života.

Ganoderma patří mezi houby čeledě Polyporaceae (chorošovitých), její užívání je v Japonsku, Číně, USA, Kanadě, Rusku a Skotsku považováno za účinnou léčbu rakoviny. Ve vícero zemích renomovaní lékařští odborníci klinicky testovali Ganodermu s použitím nejmodernejších vědeckých zařízení, např. prof. Ta-cheng, člen lékařského kolégia tchavwanské národní univerzity, profesoři Cheng Hui-hua a Tung Uic-hi z vysoké školy lékařských věd v Taipei; výsledky jejich pokusů dokazují, že při léčbě rakoviny je Ganoderma účinná. Na základě referátů z výzkumných prací se dá konstatovat její účinnost v těchto ohledech:

1. Účinnými látkami Ganodermy při léčení rakoviny jsou polysacharidy a organické germanium.
2. Léčebný efekt je dán součtem účinků složek. Pokud by se aplikovala každá zvlášť, nedalo by
se dosáhnout žádoucích účinků.
3. Zlepšuje odolnost, posiluje imunitní systém a omezuje rakovinné bujení v organizmu.
4. Po operaci může pomoci pacientům s odoperovaným nádorem rakoviny hltanu, žaludku, prsu,
střeva a dělohy.
5. Může zastavit hromadění tekutiny v dutině břišní (ascites), zlepšuje apetit a ušetří nemocného
bolesti v pokročilém stádiu rakoviny.
6. Dá se úspěšně aplikovat v souběhu s jinými léčebnými metodami, např. při operaci, ozařovaní
nebo chemoterapii.
Většina lidí nosí v sobě predispozice k tvorbě zubního kazu, krátkozrakosti popř. k rakovině a toto se může projevit až časem nebo také ne. Když chceme předejít zubnímu kazu, musíme přijímat více vápniku a vyhýbat se sladkostem, zvýšeným příjmem vitaminu A a nepřetěžováním zraku se vyhneme krátkozrakosti. Pokud se chceme vyhnout rakovině, užívejme Ganodermu a jezme vyváženou stravu.

10. Ganoderma je účinná při léčení bolestí beder, ramen a jiných kloubů.

Studie Dr. Taro Kiyobary, plastická a rehabilitační klinika.

Ganoderma je aplikovatelná u léčby bolestivosti v křížové oblasti zad, též bolestí ramen, kolen a rukou.
Ganoderma je významně účinná u léčby bolestí, vznikajících následkem hematomů (krevních podlitin v tkáních).

11. Ganoderma se osvědčila i při léčbě gynekologických problémů, např. menstruačních křečí, závratí, příznaků klimakteria.

Studie Dr. Yoshinori Imanishi -ho z gynekologicko-porodnické kliniky v Imanishi

Autor, jako porodník a gynekolog, doporučoval užívání ganodermy ženám, trpícími menstruačními křečemi, závratěmi, nepravidelnou menstruací, příznaky klimakteria nebo neplodností. Ve třech případech měl pozitivní výsledky. Jedna 46 letá žena se zbavila závratí a bolestí ramen již po jednoměsíčním užívaní Ganodermy, další
léčil v těhotenství se svíravými pocity na hrudníku a nechutenstvím - po užívaní se její stav zlepšil. Třetí, po více let žijící v manželství, nemohla otěhotnět přes pravidelné pokusy. Po tříměsíční kúře Ganodermou se přirozené oplodnění zdařilo. Ganoderma může zmírnit symptomy šestinedělí, poněvadž má i krvetvorné, močopudné a detoxikační účinky.

12. Ganodermu potřebují ženy před porodem, stejně jako těhotné.

Když žena otěhotní, může mít obavy, zda smí užívat Ganodermu. U nastávajících matek, ozvlášť u prvorodiček, je typické kolísání nálad. Během těhotenství jsou ženy mentálně i fyzicky citlivější na vnější popudy. I když je to přirozený jev, ženy jej těžko snášejí. V tomto období má Ganoderma také krvetvorné, močopudné a detoxikační účinky a tím napomáhá normálnímu rozvoji plodu. Podle prof. Kanatu z univerzity v Tohoku užívání Ganodermy zlepšuje i pohlavní funkce u žen i mužů, zvyšuje aktivitu spermií a reguluje ovulaci.

13. Ganoderma může významně léčit nemoci ledvin.

Onemocnění ledvin patří do kategorie obtížně léčitelných, mezi nimi akutní i chronické záněty, diabetická nemoc ledvin, revmatická horečka - tyto může vyvolat vysoká hladina cholesterolu či cukru v krvi. Ledviny jsou přetíženy a krev se nedostává do jejich vlásečnic. Onemocnění ledvin může způsobit vodnaté otoky, zadržování moči, únavnost a vážnou uremii. Fumio Tsurudani, profesor medicinského ústavu univerzity v japonské Nagoyi pokusně léčil Ganodermou pacienty s nemocemi ledvin, aby ověřil její účinky i v této oblasti. Dospěl k závěru že snižuje hladinu bílkovin a cholesterolu a normalizuje činnost ledvin.

14. Průběh cukrovky (diabetes) již není nezvratný.

Cukrovku způsobuje nedostatečná produkce inzulinu slinivkou břišní (pankreasem). V současnosti je jedinou metodou léčby náhradní podávání inzulinu. I když inzulin snižuje hladinu krevního cukru, příznaky se velmi brzy opětovně objeví a podobně jako u kortizonové hormonální injekce se doprovodně dostavují vedlejší účinky. Externě podávaný inzulin nedokáže léčit funkci slinivky, navíc urychluje degeneraci orgánu. Medicinský výzkumný ústav univerzity v Kinki zjistil po mnohaletých pokusech, že Ganoderma má stejné účinky jako inzulin. Problémy se užíváním Ganodermy mohou zmírňovat - bez vedlejších účinků - příznaky nedostatku inzulinu cestou obnovování funkce slinivky břišní.


PŘÍRUČKA NA POUŽÍVÁNÍ GANODERMY

1. NÁVOD PRO DÁVKOVÁNÍ

1. Udržování dobrého zdravotního stavu: V počátečním období (prvních patnáct dnů) bereme jednu tobolku ráno a jednu před spaním. Po těchto patnácti dnech stačí jedna tobolka denně (během dne si vzít jednu tobolku).

2. Pacienti, kteří se léčí na revmatizmus, zánět průdušek nebo bolesti, užívají dvakrát denně, a to před snídaní a večeří, dokud příznaky onemocnění nezmizí. Potom stačí jedna tobolka denně. V případě bolestí je možno užívat kdykoliv (pokaždé jednu tobolku).

3. Pacienti se zánětem jater (hepatitidou), s nádory nebo cukrovkou užívají více než třikrát denně, pokaždé 1 - 2 tobolky. V případě potřeby je možno užívat 1 - 2 tobolky až 4 - 5 krát denně.

2. ÚČINKY

1. Příznaky onemocnění zmizí.
2. Pacient pociťuje zvýšení energie.
3. Zlepší se apetit, stabilizuje se tělesná hmotnost.
4. Pacientův spánek se zlepší a prohloubí. Sníží se počet hodin spánku, pacient se však probouzí odpočinutější.
5. Vyprazdňování střev probíhá úspěšněji.
6. "Nepříznivé (nežádoucí) účinky": Jde o výraz z čínského lékařství. Příznaky onemocnění se zhorší před tím, než se začnou zlepšovat, neboť nejprve pomine příčina nemoci. Třetího dne od počátku užívání Ganodermy je v některých případech možno konstatovat mírně nepříznivé účinky. Nejde o vedlejší účinky, v užívání je třeba pokračovat. Pouze to potvrzuje účinnost léku. Nepříznivé účinky při tom mohou být individuálně odlišné. Nepociťuje je každý pacient, neboť jejich projev závisí na množství jedovatých látek nahromaděných v organizmu.
Všeobecně je možno říci, že jestliže má pacient přecitlivělý organizmus, nebo jestliže užívá některé léky ve větším množství, pak u něho tyto příznaky mohou snadno nastat. V některých případech se může vyskytnout kopřivka na obličeji nebo na jiných místech povrchu těla, třeba i v ústech. Rovněž se mohou vyskytnout otoky, průjem, bolesti žaludku, horečka, hučení v uších, kolísání krevního tlaku a zvýšená tvorba výměšků. Nejde zde o vedlejší účinky a není žádný důvod k obavám. Pokračujte v užívání léku; tyto projevy se budou postupně zmírňovat a rychle zmizí.Některé projevy vznikající při aplikacích léků z léčivých rostlin nebo při dietetické léčbě (léčba správnou výživou) jsou považovány za vedlejší účinky těchto přípravků. Pravdou však je, že jestliže se takové projevy ohlásí, tak se pacient postupně začíná uzdravovat.


ZÁPORNÁ REAKCE - PŘECHOD NA KLADNOU REAKCI

Jestliže tělo přechází z kyselého do zásaditého stavu, vylučují se jedovaté látky z organizmu. Tento přechod může v daném okamžiku vyvolat různou reakci. Typicky k ní dochází během 3 - 10 dnů. Projevy jsou u různých osob různé; u některých pacientů jsou jen mírné, zatímco u jiných mohou být dosti vážné. Jakmile projevy pominou, začne pacient pociťovat příliv energie.

Jestliže tkáně organizmu přešly do kyselého stavu (došlo k vzestupu obsahu kyselých látek), vzrůstá pravděpodobnost vzniku nemocí.
Jestliže je reakce silná, mohou nastávat tyto projevy:
1. Vzestup obsahu kyselých látek (acidóza)
2. Ospalost (spavost).
3. Žízeň, sucho v ústech.
4. Noční močení, plynatost.

V případě následujících nemocí může docházet k níže uvedeným reakcím, avšak jenom na krátké časové období :
a. Vysoký krevní tlak: Pocit těžké hlavy po dobu 1 - 2 týdnů.
b. Chudokrevnost: hlavně u žen může docházet ke krvácení z nosu.
c. Žaludeční potíže: pálení na hrudníku, nechutenství.
d. Žaludeční vřed.
e. Průjem.
f. Jaterní choroby: škytavka, zvracení.
g. Cirhóza jater: krev ve stolici.
h. Onemocnění ledvin: Může prudce klesnout hladina bílkovin, slabý otok ve tváři.
i. Cukrovka: Může se zvýšit hladina cukru, na končetinách se vytvoří slabý otok.
J. Zlatá žíla: V některých případech možno zjistit krvácení.


VÝSKYT "ZÁPORNÉ" REAKCE

1. K této reakci dochází u devíti z deseti pacientů.
2. Ti pacienti, u kterých se reakce vyskytne, mohou počítat s tím, že se úspěch dostaví rychleji. Pokud se reakce nedostaví, znamená to, že jejich organizmus reaguje pomaleji.
3. Slabé reakce mohou trvat 2 - 5 dnů, závažnější reakce mohou trvat 7 - 30 dnů.
4. Jestliže je reakce silná, pak snižte dávku nebo požádejte svého lékaře, aby příznaky zastavil. Potom pokračujte v užívání do doby, než reakce pomine.
5. U některých pacientů se reakce dostaví po 3 - 10 dnech po zahájení léčby Ganodermou. V některých případech se reakce ohlásí až za 2 - 3 měsíce. Reakce není pouze jednorázovým jevem, s výjimkou případu, kdy se pacient již zcela uzdravil.

V některých případech se užívání Ganodermy neprojeví žádným účinkem:

Účinky je možno pociťovat již po využívání jedné krabičky. Může se však stát, že se u některých pacientů nedostaví účinky žádné.
Může to mít tyto příčiny:
a. Pacient neužívá ve správnou dobu nebo nedodržuje předepsané dávkování.
b. Pacient přeruší užívání, když se objeví "záporné reakce".
c. Nemoc již trvala příliš dlouhou dobu, nebo pacient užívá příliš mnoho různých léků. Jedovaté látky nahromaděné v organizmu už nelze zcela odstranit.
d. Závažnost choroby kolísá od počátku léčby. Pacienti ztrácejí důvěru, a proto užívání léku přeruší. Jestliže nemoc zcela neodezněla, může docházet ke kolísání, ale bolest se může poznenáhlu zmírňovat. Také v tomto případě je nutno v užívání léku pokračovat.

Gl-kapsle

 

Tento článek byl čerpán z knihy Ganoderma - Zázračná královna léčivých rostlin!

Produkty s Ganodermou můžete rovněž zakoupit v naší kamenné prodejně v městě Hranice.

Ostravski Webdesign | Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se .menu_horni a.kosik_info { color: black; padding-left: 36px; font-size: 14px; background: transparent url(/soubory/system/icon-cart.png) 10px 1px no-repeat; }