Kontaktujte nás:

Email: bud-fit@bud-fit.com

Mob: +420 776 612 612

Objednávejte nově i po telefonu.

Kamenný obchod se nachází na náměstí v Hranicích.

Otevírací hodiny: 

Doba

tel.: 728343616

Adresa:
Masarykovo náměstí 92 
753 01 Hranice I-Město

GPS: 

N 49°32.89842', E 17°44.12395'

Mapka

Novinky

Rekonstrukce stránek

14.5.2018

Stránky prochází rekonstrukcí...

Nový web a zdarma díky banan.cz

14.8.2012

Díky společnosti www.banan.cz máme nový web a zcela zdarma. Jediné co bylo potřeba uhradit byla doména a webhosting. Což je pár korun měsíčně. :)

Panely

Panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.Je rozdíl mezi solí z Mrtvého moře a solí z Mrtvého moře?

JE A VELIKÝ!!!

Asi si řeknete, ten chlap se úplně zbláznil. Jsou přece stejné, jaký by mezi nimi měl být rozdíl?
Jsou obě získané vysušením vody z Mrtvého moře, jsou stejně bílé a jsou také stejně slané a obsahují stejně minerálů.......NEBO SNAD NE????

Jaký je rozdíl mezi solemi z Mrtvého moře?

                           Sůl z Mrtvého moře                                                Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře

Sůl z Mrtvého moře


Mezi solemi na obrázcích není žádný viditelný rozdíl. Kromě ceny a...
Ta vlevo se prodává za cca 100 - 150 Kč za 1 kg a můžete ji koupit v supermarketech i lékárnách. Sůl vpravo zakoupíte pouze u nás, za cca 300 Kč za 1 kg. Obě jsou z Mrtvého moře, tak proč je v ceně tak velký rozdíl?
Ten hlavní je v množství minerálů, které sůl z Mrtvého moře obsahuje a kvůli kterému si ji kupujete. Rozdíl, který nevidíte, ale cítíte, pokud sůl ochutnáte. Po ochutnání je sůl vlevo slaná (jak jinak, řeknete si), sůl vpravo je však HOŘKÁ.

Je voda v Mrtvém moři 10x slanější než ostatní moře, jak tvrdí i věhlasné televizní stanice?

Ano i ne. Voda v Mrtvém moři obsahuje více než 80% různých minerálů (nejvíce obsahuje magnezia (hořčíku) - 47% z celkového objemu minerálů) a pouze 20% soli, zatímco voda v běžném moři obsahuje pouze 3% minerálů a 97% soli. Právě díky vysokému obsahu hořčíku, je sůl z Mrtvého moře tak léčivá.
Voda v Mrtvém moři není slaná, ale hořká!

Pravá sůl z Mrtvého moře, ze které NEJSOU odstraněny minerály, je na chuť hořká, až si dovolim říct, že je odporná a nedá se spolknout, stejně jako voda z Mrtvého moře. Z toho důvodu také v Mrtvém moři nic nežije.

Tzv. demineralizovaná sůl z Mrtvého moře (jsou z ní odstraněny minerály) je na chuť slaná, stejně jako běžná mořská, nebo kuchyňská sůl.

Kdo chce využívat léčivé účinky soli z Mrtvého moře, měl by kupovat hořkou sůl, která obsahuje vysoké množství minerálů. Pokud je sůl z Mrtvého moře slaná nebo jen mírně hořká, tyto minerály neobsahuje a její účinek se rovná účinku běžné mořské soli.
NENECHTE SE NAPÁLIT, KUPUJTE POUZE SŮL Z MRTVÉHO MOŘE, KTERÁ OBSAHUJE MINERÁLY!!!

Jak zjistíte, že jste si koupili sůl z Mrtvého moře, která obsahuje stejný obsah minerálů, jaký má voda v Mrtvém moři?

Jednoduše.
Vysypte trochu soli na papír. Běžná sůl po čase vyschne, i když byla mokrá. Pravá sůl z Mrtvého moře z vysokým obsahem hořčíku, i když byla suchá, za chvíli zvlhne a bude stále mokrá, až se ve vodě zcela rozpustí. Hořčík totiž na sebe váže vodu.
Sůl se sice používá na rozlité červené víno, protože dobře váže vodu, vzdušnou vlhkost ale neváže. To dokáže pouze hořčík (magnezium).

Jaký je rozdíl mezi kamennými solemi?

    Kamenná sůl - těží se v dolech v Polsku                   Kamenná sůl - těží se v horách kolem Mrtvého moře
      obsahuje pouze 3% minerálů                                                            obsahuje 80% minerálů     Kamenná sůl - těží se v polských dolech
Kamenná sůl  - těží se v horách kolem Mrtvého moře
Rozdíl v Množství minerálů je vidět na barvě soli. Kamenná sůl, která se těží v horách kolem Mrtvého moře je šedá, díky vysokému obsahu minerálů.

Minerální sůl z Mrtvého moře - pomáhá při léčbě atopického ekzému, lupénky, plísni nehtů, ....

[online]. [cit. 2013-02-03]. Dostupné z: http://www.solnajeskyneletnany.cz/novinky/je-rozdil-mezi-soli-z-mrtveho-more-a-soli-z-mrtveho-more/

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | admin | podmínky .menu_horni a.kosik_info { color: black; padding-left: 36px; font-size: 14px; background: transparent url(/soubory/system/icon-cart.png) 10px 1px no-repeat; }